Морально-правове виховання формує риси громадянина України, національну свідомість і людську гідність, готовність у будь-який час стати на захист Батьківщини, глибоке розуміння і відповідальне ставлення до громадянського обов’язку, повагу до Конституції України, законів України, державної символіки, державної мови. Формує потребу поводити себе згідно із загальнолюдськими моральними нормами, наслідування кращого досвіду попередніх поколінь, традицій сім’ї, родини, українського народу.

Завдання правової освіти та морально-правового виховання:

  • сприяти становленню активної позиції студентів щодо реалізації прав і свободи людини;
  • надати основні правові знання, сформувати мотивацію та вміння, необхідні для відповідальної участі молоді в громадському житті;
  • створити умови для набуття студентами досвіду громадянської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії.
Без имени-2 Без имени-1

НАШІ ПОРАДИ

Якщо вам потрібна допомога або серйозна порада, якщо порушені ваші права, ви можете звернутись:

- до дорослих осіб, яким довіряєте;

- до соціального педагога в технікумі (каб. № 310, Шаруділова Наталія Олексіївна);

- до опікунської ради в місті: тел. 45017, 43425, 42294;

- до міліції за телефоном 102;

- до служби у справах дітей: тел. 42576;

- до громадських організацій, що опікуються проблемами порушення прав дитини: центр соціальних служб молоді (тел. 43338, 53758), відділ у справах сім’ї, молоді і спорту (тел. 45039).

Можна звернутися за допомогою одночасно до державних

органів, громадських організацій та преси – тоді більше людей клопотатимуться проблемою

ВАЖЛИВІ ПОРАДИ ДІТЯМ

  1. Якщо твоя проблема здається тобі неймовірно складною – пам’ятай: безвихідних ситуацій не буває! До тебе жило чимало людей, у яких були подібні проблеми. Знайди того, хто знає вихід і зможе допомогти.
  2. Не соромся набридати дорослим людям своїми проблемами. Твій успіх залежить від твоєї наполегливості. Більшість дорослих людей люблять дітей. Дай їм можливість зробити добру справу – допомогти тобі.
  3. Не бійся! Поки ти боїшся, твої права будуть порушені.

ДУЖЕ ВАЖЛИВА ПОРАДА

Памятай, що інші люди теж мають права. Якщо не хочеш, щоб хтось порушив твої права, - не порушуй права інших.

Помощь 2    

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про запобігання та протидію домашньому насильству

ВІДКРИТИ

         
27.02.2020 року відбулася зустріч з фахівцями центру соціальної допомоги при міському виконавчому комітеті, які провели профілактичну роботу серед студентів коледжу 1-3 курсів: ознайомили з данними статистичного управління щодо кількості правопорушень у місці та зловживанням засобами куріння (кальяни, електронні сигарети, спайс); провели профілактичні бесіди щодо булінгу, насильства в соціумі та в сім'ї; продемонстрували відеосюжети. 20.11.2019 року  викладач "Правознавства" Верхолаз М.Т.  провів зустріч зі студентами гуртожитку за темою "Хуліганство. Неповага до суспільства. Неповага до людини". 14.11.2019 року у гуртожитку відбулася зустріч  з  головним спеціалістом ювенальної поліції Ющенко Л.М. за темою: “Правопорушення. Шкідливі звички." 24 жовтня 2019 року у технікумі було проведено зустріч з  головним спеціалістом ювенальної поліції Ющенко Л.М. за темою: "Кримінальна відповідальність неповнолітніх. Булінг у молодіжному середовищі". Студенти першого курсу задавали багато питань, на які отримали змістовні відповіді.

30.09.2019

Для студентів першого курсу технікуму була проведена бесіда про "Права та обов'язки студента" випускницею університету "Україна" Сулімовою Я.В.         

         
    Також для студентів другого курсу протягом вересня пройшли зустрічі з фахівцями з соціальної роботи соціального центру відділу молоді та спорту міськвиконкому Носовою О.І. та Вареник І.В. за темами "СНіД", "Віч-інфекція", "Профілактика захворювань"

Sample Descriptio     21.05.2019 року у технікумі пройшла зустріч зі студентами Новокаховського гуманітарного інституту Університету "Україна" Сулімовою Ярославою, Богдановою Сніжаною, Кравченко Артемом та Юрченко Сергієм, які розповіли студентам І курсу технікуму про кримінальну відповідальність неповнолітніх, девіантну поведінку, види кримінальних покарань, поняття та ознаки злочину.

У рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми з метою захисту дітей від різних видів насильства, торгівлі дітьми 15-18 жовтня 2018 року у технікумі була організована тематична виставка у бібліотеці. 18 жовтня студенти другого курсу приєдналися до Всесвітньої вуличної акції «Хода за свободу» за гаслом «Людина – не товар» . 19 жовтня для студентів першого курсу була проведена зустріч зі спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на якій обговорювалася актуальна проблема торгівлі людьми на території України.

30.05.2018 р. для студентів I курсу була проведена зустріч зі спеціалістом Новокаховського бюро правової допомоги Гладишенко І.С. Темами для обговоренння стали: “Правила поводження у соціальних мережах”, “Правовий захист неповнолітніх”, “Наслідки правової безвідповідальності”. Усім бажаючим була надана можливість отримати безкоштовну юридичну консультацію.IMG_20180530_143618 23.11.2017 року у технікумі в рамках акції “16 днів проти насильства” відбулася зустріч студентів групи П16- 1Д зі спеціалістами Центру соціальних служб для молоді Сулімовською О.В., Сорокіною Ю.О. та спеціалістом Відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Кніщевською Г.Г. Під час зустрічі студенти приєдналися до Всесвітньої акції та зав’язали помаранчеві стрічки в знак підтримки жертв насильства.

З метою попередження кримінальних правопорушень серед молоді, домашнього насильства, втягнення у небезпечні віртуальні ігри неповнолітніх та покарання за скоєне 26.10.2017 року у технікумі пройшло засідання круглого столу ” Злочин і кара”, в якому взяли участь представники координаційної ради міськвиконкому:

1. Павлова Н.О., провідний фахівець центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді.

2. Василенко О.Л., головний спеціаліст служби у справах дітей Нової Каховки.

3.Бурдюг М.В., інспектор поліції відділу молодіжної превенції Новокаховського ВП ГУНП.

21.09.2017 року у гуртожитку технікуму для студентів І - ІV курсів пройшла зустріч зі старшим інспектором ювенальної поліції міста Нова Каховка Ющенко Л.М. на тему: " Профілактика правопорушень серед неповнолітніх". IMG_3881 26.05.2017 року у гуртожитку технікуму була проведена лекція “Насильство у сім’ї” . Лекцію провела Сулімовська О.В., головний спеціаліст центру соціальної служби відділу сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому. P1010070 19.04.2017 року у методичному кабінеті технікуму був проведений семінар – практикум з профілактики суіцидальної поведінки серед підлітків. У процесі семінару педагоги інформовані щодо особливостей профілактичної роботи з попередження суїциду серед підлітків, виявлення ознак суїцидальної поведінки, причинах суїциду, шляхах виходу з депресії. Була запрошена: Кузьміна Олена Анатоліївна, фахівець вищої категорії, практичний психолог психоневрологічного відділення КЗЦМЛ міста Нова Каховка. IMG_8312 Серйозна увага у технікумі приділяється профілактиці правопорушень – одному з найголовніших питань виховання сучасної молоді. Інтернет – шахрайство, питання поведінки і дисципліни, виховання свідомості і бережливого ставлення до особистого і державного майна, і багато інших питань постійно розглядаються кураторами груп на виховних годинах . Також постійно в технікумі організовуються зустрічі з представниками правоохоронних органів. Так, 30.03.17р., в гуртожитку пройшла зустріч мешканців з дільничним інспектором Ющенко О.А., а 04.04.2017р. у технікумі пройшла зустріч зі ст. інспектором ювенальної поліції міста Нова Каховка Ющенко Л.М., які розповіли про стан негативних тенденцій серед неповнолітніх, заходи щодо попередження правопорушень, правила безпеки на вулиці та як не стати об’єктом злочину. Які популярні схеми обману на сьогодні існують, як повернути вкрадені гроші з банківської картки, які способи протидії шахраям є і як не стати жертвою зловмисників в мережі інтернет, про це 28.03.2017 року розповіли присутнім студентам голова Новокаховського відділу Приват банку Арнаут Тетяна Петрівна і викладач технікуму Недождій Микола Миколайович.
IMG_7854 IMG_7845
01.03.2017 року соціальний педагог технікуму Шаруділова Н.О. провела зустріч з мешканцями гуртожитку на тему: «Насилля в сім’ї, в соціумі, торгівля людьми». P1010040 23 лютого 2017 року у гуртожитку пройшла зустріч з Корінним Ю.А., головою місцевого церковного осередку, який поділився своїми думками щодо профілактики вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин. P1010039

13.12.2016 року для студентів І – ІІ курсів була проведена бесіда зі Стаценко С.Г. на тему: “Профілактика правопорушень серед неповнолітніх студентів”.

IMG_5950

29.11.2016 року соціальним педагогом Шаруділовою Н.О. у групі А16-1Д було проведено виховну годину на тему «Толерантність врятує світ»IMG_5831 З метою підвищення правової обізнаності, профілактики скоєння протиправних дій та насильства 22.11.2016 року у технікумі для студентів першого курсу було проведено круглий стіл на тему «Права та обов’язки дітей». Розглядалися наступні питання: 1. Роз’яснення норм чинного законодавства про відповідальність за скоєння злочинів (начальник Центру соціальних служб для молоді Корсакова Н.В.) 2. Профілактика правопорушень серед неповнолітніх та дітей, які знаходяться на посиленому психолого-педагогічному супроводженні у навчальному закладі (головний спеціаліст служби у справах дітей Харченко О.А.) 3. Відповідальність неповнолітніх за скоєння правопорушення (ст. інспектор ювенальної превенції Новокаховського відділу поліції Ющенко Л.М., інспектор ювенальної превенції Новокаховського відділу поліції Бурдюг М.В.)
07.04.2016р. для студентів ІІІ курсу було проведено лекцію головним спеціалістом відділу соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Новокаховської міської ради Сулімовською Оксаною Володимирівною на тему: «Торгівля людьми як світовий злочин». IMG_9189
В рамках профілактичного тижня «Світ без насильства» 07.04.2016p. відбулася зустріч студентів ІІ курсу з працівниками правоохоронних органів та соціальних служб: Харченко Оленою Анатоліївною, головним спеціалістом служби у справах дітей, Мельниковим Русланом Івановичем, старшим інспектором дільниці, Пасічною Тамарою Михайлівною, старшим інспектором кримінально – виконавчої інспекції. В ході зустрічі присутні студенти були ознайомлені з основними видами насилля, передбаченими законодавством покараннями за насильницькі дії.
IMG_9195 IMG_9204

КРУГЛИЙ СТІЛ

«Я ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

06 квітня 2016 року в рамках профілактичного тижня «Світ без насильства» відбувся круглий стіл «Я проти насильства», в якому взяли участь лідери студентського самоврядування, заст. директора з виховної роботи Загньотова В.І., соціальний педагог Шаруділова Н.О.

У ході круглого столу було обговорено такі важливі питання:

*Чи є насильство надзвичайно актуальною проблемою для сучасного українського суспільства?

*Що таке насильство? Які види його бувають? Які найбільш поширені у нашому суспільстві?

*Куди можна звернутися, якщо насильство відбулося, або може відбутися?

*Що можна зробити, щоб сформувати «небайдуже ставлення», «простір без насильства» тощо, тобто, що може стати каталізатором змін для розширення кола взаємної турботи?

Тему учасники обговорювали жваво, висловлюючи власні думки і погляди, що засвідчує небайдужість до даної проблеми.


28.11.2016 року у технікумі стартував тиждень «Світ без насильства». Розпочалась акція «Синя стрічка». Чому саме синя стрічка і чому вона є міжнародним символом боротьби проти насильства над дітьми?

Ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної, соціальної, моральної кризи. Цей період характеризується зростанням злочинності та падінням цінностей.

Жорстоке поводження з дітьми та підліткове насильство – проблема держави і кожної свідомої особистості.

Ці прояви – це тисячі дітей, які не отримують освіти, не мають постійного місця проживання, жебракують з однолітками або дорослими, потерпають від побиття та насильства, яких примушують до важкої праці.

На другій великій перерві була проведена акція “Синя стрічка”. На подвір’ї технікуму студенти та викладачі закріпили синю стрічку на дерево, що символізує взаємопорозуміння між людьми, толерантність в усьому світі та що вони проти насилля.

IMG_9141


На сьогоднішній день проблема правопорушень серед студентів, особливо неповнолітніх, є і залишається однією з гострих проблем суспільства. Над цією проблемою довгий час працюють дуже багато різних фахівців – органи кримінальної міліції, психологи, державні служби. Прикладом постійного контролю з цього питання є Служба у справах дітей міськвиконкому (керівник Поповиченко О.М.). Так, 05.11.15р. серед студентів І курсу у технікумі була проведена змістовна зустріч з головним спеціалістом Служби у справах дітей Харченко О.А., якій було задано багато питань присутніми. IMG_4421 IMG_4426
23.10.2014р. начальник кримінальної міліції міста Короташ В.М. провів бесіду серед студентів ІІ курсу технікуму на тему: "Профілактика правопорушень серед неповнолітніх". IMG_4577n

Добавить комментарий

Останні коментарі

Архів