ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

Ромен

"Викладання — найшляхетніша справа,

я розумію, що, незважаючи на всю її трудність,

вона може приносити велику радість тому,

хто вміє пробуджувати молоді уми."

Ромен Роллан

Значення фундаментальної освіти в житті людини важко переоцінити. Вона є обов’язковим підґрунтям для здобуття фахових знань. Сучасній молоді для успішного оволодівання азами обраної професії необхідний високий рівень фундаментальної підготовки, відповідність сучасним вимогам. Над досягненням цієї мети працюють викладачі циклової комісії фундаментальних дисциплін

тосенко

Голова комісії:

Тосенко Олександр Михайлович.

старший викладач

вищої категорії,

IMG_6949

Члени комісії:

Тарасенко Олександр Володимирович - зав. відділенням, викладач першої категорії.

Бондаренко Віктор Миколайович - завідувач навчально-виробничої практики, викладач першої категорії.

Гагін Дмитро Миколайович - старший лаборант.

Навчальні дисципліни, що викладаються в комісії:

_

книги

«Основи теорії кіл»;

«Теорія електричних та магнітних кіл»;

«Електронні пристрої та мікроелектроніка»;

«Основи автоматики»;

«Інженерна та комп’ютерна графіка»;

«Основи екології»;

«Основи технічної механіки»;

«Безпека життєдіяльності»;

«Контроль якості РЕА»;

«Основи технічної механіки»;

«Основи конструювання i технології виробництва РЕА».

  йцуйцу

Напрями діяльності комісії

сковорода

Хто думає про науку, той любить її,

а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися.

Г. Сковорода

   

ком1

Участь в роботі Всеукраїнського методичного об’єднання викладачів спецдисциплін

Обмін досвідом на засіданнях обласного методичного об’єднання викладачів електротехнічних дисциплін

ком2

ком3

Доклади викладачів на методичній раді технікуму

Розробка нових методик щодо виконання лабораторних та практичних робіт

ком6

ком7

Використання студентами спеціалізованого програмного забезпечення: "Компас", PSPICE, Electronics Workbench, SPlan, MathCAD, Excel, Proteus, LabVIEV.

Написання методичних розробок з питань організації навчального процесу

11

12

Участь у Всеукраїнських конкурсах на кращу методичну розробку з питань організації навчально-виховного процесу у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

Друковані праці комісії:

- «Використання програми PSPICE при дослідженні перехідних процесів в електричному колі» (Комп’ютерні технології: наука та освіта. – К.: Видавничо-друкарський комплекс ВМУРоЛ «Україна», 2013).

- «Використання графічного програмування для розрахунку амплітудного спектру негармонійного сигналу» (Комп’ютерні технології: наука та освіта. – К.: Видавничо-друкарський комплекс ВМУРоЛ «Україна», 2014).

123

цуке

Виховна робота

«Виховання інженерного мислення в студентів»

   
 

Олімпіади та творчі конкурси

             Ігрові технології  навчання в освітньому процесі переводять студентів у суб’єктну позицію й допомагають їм розширити інтерес до технічної творчості.    20 лютого 2020 р. Студенти групи РТ17-1Д, взявши участь в 1-му етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з електротехніки, реалізували навички вирішення експериментальних, комп’ютерних  і розрахункових завдань, проявили пізнавальну активність і кмітливість. Призерами олімпіади стали студенти Вертко Максим, Дюбанов Максим, Бовкуш Денис.

 

Олімпіада «Електротехніка», що проводилась у Новокаховському політехнічному коледжі ОДПУ  27 березня 2019 р.,  є важливою формою активізації навчально – пізнавальної діяльності студентів,  стимулювання їх творчої праці. Ця олімпіада сприяла реалізації здібностей  обдарованої студентської молоді.

Переможцем другого (обласного) етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з електротехніки став студент групи РТ16-1Д Дмитро Штефан.

29.03.2018 року у місті Херсон відбувся ІІ етап Всеукраїнської Олімпіади з електротехніки серед закладів фахової передвищої освіти Херсонської області. Студент групи РТ15-1Д Бузанов Костянтин посів ІІ місце.

Олімпіада з електротехніки, що проводилась в НКПТ 19 лютого 2018 р., - важлива форма заохочення талановитого студентства до поглибленого вивчення методів електротехнічних розрахунків. Ця олімпіада сприяла розвитку творчого мислення у студентів і також обміну досвідом між викладачами НКПТ. Переможцями першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з електротехніки стали студенти групи РТ15-1Д Костянтин Бузанов, Костянтин Вовк та Дмитро Сюсюкало.

 

23 березня 2017 р. на базі Херсонського політехнічного коледжу ОНПУ пройшов ІІ (обласний) етап Всеукраїнської олімпіади «Електротехніка»серед студентів ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації. У творчому змаганні по виконанню конкурсних теоретичних і практичних завдань студент технікуму Передрій Іван (гр. РТ14-1Д) посів І місце.

Олимпиада3

У лютому 2017 року в технікумі відбувся конкурс «Охорона праці – очима дітей» з метою формування свідомої позиції молоді щодо значення безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, формування превентивної культури охорони праці.

Як відомо, діти, з їх щирістю і безпосередністю, здатні побачити те, на що люди зазвичай не звертають уваги. Фантазія студентів нерідко межує з дорослою логікою і мудрістю. Переможцями конкурсу стали: 1 місце - Башина Алла (гр.П16-1Д) та Рєпіна Олександра (гр. РТ15-1Д), 2 місце – Зайцев Сергій (гр.К15-2Д), 3 місце - Перепелицина Олександра (гр.Ф15-1Д) та Надєєва Рената (гр.Ф16-1Д).

Активізація освітнього процесу за допомогою змагальних методів переводить студентів у суб’єктну позицію й допомагає їм виявити здатності саморозвитку, розширити їхній інтерес до технічного навчання.

16 лютого 2017 р. 8 студентів групи РТ14-1Д, взявши участь в Олімпіаді з електротехніці, застосували навички рішення експериментальних і розрахункових завдань у нетрадиційній цікавій формі, виявили пізнавальну активність і творчість, кмітливість і спостережливість.

Призерами Олімпіади стали студенти Передрій Іван, Лихожон Павло, Горбунова Вікторія.

На обласному конкурсі-захисті творчих робіт з екології, безпеки життєдіяльності та охорони праці, що проходив 25 квітня 2016 р. в Морському коледжі Херсонської державної морської академії, студент гр. РТ14-1Д Іван Передрій (викладач Н.А. Шевченко) посів ІІІ місце.

IMG_9500


25 лютого 2016 р. на базі Херсонського політехнічного коледжу ОНПУ пройшов ІІ (обласний) етап Всеукраїнської олімпіади «Електротехніка». У творчому змаганні з демонстрації теоретичних знань і професійних навичок студент групи РТ13-1Д Ковальов Андрій посів ІІІ місце. Вітаємо!


23.02.2016p. у технікуму пройшов І етап Всеукраукраїнської олімпіади “Електротехніка” серед студентів ІІІ курсу.

Переможцем став студент групи РТ13 – 1Д – Ковальов Андрій.


27 березня 2015 р. на базі Херсонського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету був проведений ІІ (обласний ) етап олімпіади з електротехніки серед студентів ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації Херсонської області. Студент НКПТ Неменко Євгеній (група Р12-1Д) зайняв друге місце в змаганнях.
18.02.20015 р. Проведений І етап олімпіади з електротехніки серед студентів ІІІ курсу. Переможцями стали Неменко Євгеній (група Р12 - 1Д), Чернишов Андрій (група Р13 - 1Д), Баряев Назар (група Т12 - 1д).

ол

творчий конкурс «Кращий за професією» (2014, студенти 3 курсу)

творчий конкурс «Брейн-ринг» (2014, студенти 2 курсу)

ол2

ол33

І етап Всеукраїнської олімпіади з електротехніки (лаб. № 607)

ІІ (обласний) етап Всеукраїнської олімпіади з електротехніки (Кошарський Володимир, 1 місце)

ол3

ол4

навчально-практична конференція з дисципліни “Елементна база РЕА”

  Кожен, хто дивився 13 лютого 2020 р. телевізор, слухав новини по радіо, скористався Інтернетом,  символічно приєднався до святкування Всесвітнього дня радіо. Викладачі НКПТ відзначили це професійне свято ретро-виставкою телерадіоапаратури випуску 1958 -1971 р.р.  Девіз наших студентів у цей день: "Ми різноманітність - ми радіо". 9 листопада 2019 року відбувся профорієнтаційний захід "День відкритих дверей". Ці школярі були здивовані тим, що всі процеси в будь-яких електричних пристроях можуть бути описані за допомогою тільки двох концепцій: струму і напруги. Ці концепції можуть бути важкі для розуміння, тому що ми не можемо їх «побачити». Щоб виявити передачу енергії, ми повинні використовувати вимірювальні прилади. Про це під час педагогічного квест-брифінгу в День відкритих дверей 9 листопада 2019 р. спілкувалися викладачі та майбутні абітурієнти. Традиційний  конкурс "Кращий за професією», що пройшов 10 травня 2019 р., дав можливість всім присутнім студентам проявити творчі здатності, продемонструвати політехнічну ерудицію і підтримати престиж спеціальності «Телекомунікація та радіотехніка». Переможцем конкурсу став студент групи РТ16-1Д   Дмитро Штефан.     Бінарні уроки – одна з форм реалізації міждисциплінарних зв’язків, які дозволяють інтегрувати знання з різних областей для вирішення однієї проблеми, дають можливість застосувати одержані знання з практики. Інтелектуальний проект з дисциплін “Вища математика” і “Основи теорії кіл”, який реалізували 21.02.2019 року в групі РТ17 – 1Д  викладачі Корж Любов Миколаївна і Тосенко Олександр Михайлович, дав можливість студентам стати учасниками творчого навчального процесу.    «На сьогоднішній день стає очевидним такий факт, що життя молодого покоління зосереджене у кіберпросторі. Студенти відвідують багато різних ресурсів, серед яких освітні стоять далеко не на першому місці. Тому одним з основних завдань викладачів є створення якісних освітніх інтернет-проектів. Тема впровадження в практику хмарних інноваційних технологій навчання була головною під час засідання обласного методичного об’єднання викладачів електротехнічних дисциплін 14 листопада 2018 р.»

У рамках Тижня професійних і радіотехнічних дисциплін 19.04.2018 р. пройшов конкурс "Кращий за професією" серед студентів III курсу спеціальності "Телекомунікації й радіотехніка". Метою конкурсу було виявлення, підтримка й заохочення обдарованої молоді, сприяння гармонійному розвитку творчих здатностей студентів, стимулювання їхньої зацікавленості до підвищення професійного рівня. Конкурсною комісією були визначені переможці: Бузанов Костянтин, Черняк Станіслав, Вовк Костянтин.

17 квітня 2018 р. студенти групи РТ16-1Д під час творчого конкурсу "Своя гра" змогли перевірити свою ерудицію, відповідаючи на цікаві питання різної складності по п’яти дисциплінах. Студентам запропонований відмінний спосіб оцінити якість своїх знань, відкрити для себе щось нове й пильнувати за азартною боротьбою інтелектуалів.

З нагоди 300 - річчя великого українського мислителя Г.Сковороди 17.01.2018 та 24.01.2018 року в рамках психолого - педагогічного семінару та семінарів класних керівників академічних груп технікуму пройшли Всеукраїнські Сковородинські читання "Пізнай себе".

Уроки мудрості від Григорія Сковороди розповів Тосенко Олександр Михайлович, продемонструвавши цікаві відеоролики.

IMG_6957

Навчаються молоді педагоги!

22 грудня 2017 року в Новокаховському приладобудівному технікумі викладач радіотехнічних дисциплін Бондаренко Віктор Миколайович провів в майстер-клас для молодих викладачів. Мета майстер-класу – методика проведення інтерактивної лекції з навчальної дисципліни «Побутові телевізійні пристрої – ТОР». Тема лекції: «Вивчення принципової електричної схеми телевізійного приймача фірми JVC – взаємодія функціональних вузлів, прогнозування, пошук та усунення несправностей».

Технологія формування знань (мета):

  • навчальна – засвоєння нового матеріалу;
  • виховна – толерантне ставлення до своїх одногрупників;
  • психологічна – розвиток пам’яті, аналітичного мислення;
  • глобальна – максимальна професійна інформованість, гармонійний розвиток особистості.

Викладач професійно продемонстрував молодим викладачам такі інтерактивні методи як: «Карусель» – для аргументації своєї думки; використання відео при викладі нового матеріалу; дерево рішень – при пошуку усунення несправностей, для обгрунтуванння нового матеріалу та кращого його засвоєння продемонстрував можливості використання діючих макетів побутових телевізійних приймачів. Жваве обговорення заняття показало, майстер-клас – це ефективний метод навчання молодих викладачів.

Лабораторна робота з використанням натурних стендів і вимірювальних приладів, комп’ютерного моделювання роботи
електронних пристроїв є дослідницькою роботою, у результаті виконання якої підтверджуються теоретичні положення,
повніше осмислюються фізичні явища та установлені теорією закономірності. Про це в День відкритих дверей 4 березня 2017 р.
майбутні абітурієнти спілкувалися в лабораторії № 607 з викладачами НКПТ.

День откр.дверей_март 003

З нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні 29.05.2016р. у технікумі пройшов семінар-нарада “Стрес на робочому місці: колективний виклик”. На семінарі виступили зам.міського голови м.Нова Каховка Давидюк С.П., головні фахівці обласного Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Радченко А.І., Овчінкін В.А., головний інспектор ГУ Держпраці в Херсонській області Хмельов А.Г., соціальний педагог технікуму Шаруділова Н.О.

З метою популяризації питань боротьби зі стресом студенти технікуму Ярослав Пономаренко, Марина Шарапова, Влада Яцун, Марія Новікова, Антоніна Шепєлєва, Олександр Павлюк (викладач Матвеєва Л.К.) виклали свої цікаві творчі презентації.


"Конкурс "Кращий за професією", що пройшов 22.04.2016 р., дав студентам можливість виявити творчі здатності, продемонструвати політехнічний кругозір і підтримати престиж спеціальності «Телекомунікація та радіотехніка».
Переможцями конкурсу стали студенти групи РТ13-1Д Гордієнко Віктор, Ковальов Андрій, Ващенко Дмитро".

IMG_9750


З метою формування превентивної культури з охорони праці 10.02.2016р. в технікумі пройшов відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу малюнків "Охорона праці - очима дітей".

Переможцями стали студенти:

Перепелицина О. (група Ф15 -1 Д);

Німченко А. (група П15 - 1Д);

Бараніченко А. (групаП14 - 1Д);

Пашаєва Е. (група К13 - 1Д).


Процес придбання технічних компетенцій пов'язаний з продуманим практикумом, в який включені як завдання з використанням лабораторних макетів і вимірювальних приладів, так і завдання комп'ютерного моделювання роботи схем. Про це в День відкритих дверей 19 грудня 2015 р. майбутні абітурієнти спілкувалися в лабораторії № 607.

День_отк_дв089


З нагоди Всесвітнього дня пам’яті жертв дорожніх аварій з 9 по 15 листопада 2015 р. в НКПТ проведений Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Студенти груп А14-1Д, Ф14-1Д розмістили інформаційні газети. Проведено профілактичні бесіди, звертаючи увагу на психологічні аспекти людського фактору "водій-пішохід"

Изображение7 104


Кожен, хто дивився 16 листопада 2015 р. телевізор чи Інтернет, хто послухав новини по радіо, символічно приєднався до святкування Дня працівників радіо, телебачення і зв’язку України. Студенти НКПТ відзначили своє професійне свято ретро-виставкою телерадіоапаратури випуску 1958 -1971 р.р. Девіз наших студентів у цей день: “Ми вчимося, щоб Україна стала розвинутою інформаційною державою.

Изображение7 136 Изображение7 126


17 травня 2015 р. прийнято участь у проведенні творчого конкурсу "Кращий за професією", присвяченому Дню Радіо. Конкурс_007
6 березня 2015 р. підведені результати І етапу всеукраїнського конкурсу творчості студентів НКПТ «Охорона праці – очима дітей». Головною метою конкурсу є привернення уваги молоді до існуючих проблем у сфері охорони праці. Переможцями конкурсу стали Бараниченко Анастасія (П14-1Д), Бенчик Наталія (А13-1Д), Савранський Любомир (П12-1Д), Швець Олексій (РТ13-2Д).

Добавить комментарий

Останні коментарі

Архів